نخود هندی كه ميتواند ٢٤ ساعت انسان را سير نگه دارد 

هنگام خوردن غلات و حبوبات بیشتر غلات کامل و نه غلات تصفیه شده را انتخاب کنید: غلات کامل غذاهایی مانند نان سبوس دار، برنج قهوه ای، آرد ذرت کامل و بلغور جو دوسر هستند و حبوبات مانند نخود هندی و نخود سبز انتخاب کنید.

آنها مقدار زیادی مواد مغذی مورد نیاز بدن شما مانند ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر را ارائه می دهند. برای اینکه بفهمید یک محصول غلات کامل زیادی دارد یا خیر، فهرست مواد تشکیل دهنده روی بسته بندی را بررسی کنید و ببینید آیا غلات کامل جزو اولین موارد ذکر شده است یا خیر.
غلات تصفیه شده به غذاهایی گفته می شود که برخی از قسمت های آن حذف شده است. این همچنین برخی از مواد مغذی را که برای سلامتی شما مفید هستند حذف می کند.
غذاهای حاوی فیبر زیاد بخورید. برچسب‌های Nutrition Facts در پشت بسته‌های مواد غذایی به شما می‌گویند که یک محصول دارای چه مقدار فیبر است.
سعی کنید از غذاهایی که قند اضافه زیادی دارند خودداری کنید. این غذاها می توانند کالری زیادی داشته باشند اما مواد مغذی زیادی ندارند. خوردن بیش از حد قند افزوده قند خون شما را افزایش می دهد و می تواند باعث افزایش وزن شود.

با مشاهده برچسب Nutrition Facts در پشت بسته غذایی می توانید متوجه شوید که یک غذا یا نوشیدنی قند اضافه کرده است یا خیر. این به شما می گوید که چه مقدار قند کل و شکر اضافه شده در آن غذا یا نوشیدنی وجود دارد.
هیچ مقدار کربوهیدراتی که افراد باید بخورند وجود ندارد. این مقدار بسته به عواملی مانند سن، جنس، سلامتی و اینکه آیا در تلاش برای کاهش یا افزایش وزن هستید یا خیر، می تواند متفاوت باشد. به طور متوسط، افراد باید روزانه 45 تا 65 درصد کالری خود را از کربوهیدرات ها دریافت کنند. در برچسب‌های Nutrition Facts، ارزش روزانه کل کربوهیدرات‌ها 275 گرم در روز است.

این بر اساس یک رژیم غذایی روزانه 2000 کالری است. ارزش روزانه شما ممکن است بسته به نیاز کالری و سلامتی شما بیشتر یا کمتر باشد.

برخی از افراد برای کاهش وزن از رژیم کم کربوهیدرات استفاده می کنند. این معمولاً به معنای خوردن بین 25 گرم تا 150 گرم کربوهیدرات در روز است. این نوع رژیم می تواند بی خطر باشد، اما قبل از شروع آن باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. یکی از مشکلات رژیم های کم کربوهیدرات این است که می توانند میزان فیبر دریافتی روزانه را محدود کنند. ماندن آنها برای طولانی مدت نیز ممکن است سخت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *