دختری با کاشی گرانیتی بهسرام توانست خانه عروسک هایش را بسازد

تمام چسب ها یا خمیرهای کاشی نیاز به اضافه کردن آب دارند که برای هیدراتاسیون ضروری است.

اگر کاشی گرانیتی بهسرام غیراشباع گذاشته شود، آبی را که در سطح مشترک بین چسب و کاشی وجود دارد جذب می کند، که دقیقاً مهمترین بخش برای اطمینان از چسبندگی خوب است. خیس نشدن کاشی ها قبل از چیدمان لزوماً به این معنی است که در چسبندگی آنها نقص وجود خواهد داشت.

تاکید بر این نکته ضروری است که حتی موادی مانند سنگ مرمر نیز ممکن است مستعد بلند شدن باشند، حتی زمانی که به دلیل تغییرات رطوبت دچار تغییرات زیادی نشوند.

مشکل بلند کردن سنگ مرمر زمانی مشاهده شده است که آنها بدون اتصال چسبانده می شوند و با دهانه های بزرگ همراه هستند، همانطور که در آپارتمان های مجلل وجود دارد که ممکن است کف اتاق غذاخوری مرمری به طول 9 تا 11 متر بدون اتصال وجود داشته باشد.

 

تغییر شکل دال، در این مورد از 25 تا 28 میلی متر است. و در صورت عدم استفاده از درز، احتمال تاب برداشتن کف بسیار زیاد است که کاشی و ملات قادر به تحمل این تغییر شکل بدون ترک یا بلند شدن نباشند.

مهم است که بدانیم قرار دادن کاشی خوب لزوماً به این معنی است که آنها با هم استفاده می شوند. این اتصالات باید به گونه ای ساخته شوند که کف بتواند حرکت یا منبسط شود و بنابراین باید کاملاً عاری از هرگونه ماده ای باشد که مانع حرکت آن می شود.

مراحل ساخت به این صورت است که ابتدا ملات تسطیح را قرار می دهند و سپس کاشی را با ملات سیمان یا با ملات های مخصوص که معمولاً چسب نامیده می شوند، می چسبانند.

در صورت انجام فرآیند ساخت، از حرکت بین ملات گیرش و دیوار جلوگیری می شود. از آنجایی که کاشی به طور فیزیکی به ملات چسبانده شده است، از حرکت آن نیز جلوگیری می شود و درز پایه برای اهداف عملی کار نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *