تجویز چای دبش کله مورچه ای توسط پزشک برای درمان سرطان

چای دبش کله مورچه ای به نام اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) شناخته شده است، که اعتقاد بر این است که در پس مزایای سلامتی آن قرار دارد. مشاهده شده است که EGCG در شرایط آزمایشگاهی رشد سلول های سرطانی را مهار می کند و از نورون ها در برابر التهاب ناشی از آلزایمر محافظت می کند. همچنین از سندرم متابولیک و کبد چرب در موش جلوگیری می کند.

به نوبه خود، چای سیاه تنها چایی است که حاوی تافلاوین است که در طی اکسیداسیون تشکیل می شود که آنتی اکسیدان نیز می باشد. در موش ها دیده شده است که می توانند سطح کلسترول را کاهش دهند و گردش خون را بهبود بخشند و از تشکیل پلاک در رگ ها جلوگیری کنند.

گفتنی است، در بررسی مطالعات علمی موجود، آژانس ایمنی غذای اروپا EFSA به این نتیجه رسید که شواهد کافی برای ادعای این که چای سبز و مشتقات آن اثرات مستقیمی بر شریان‌ها، فشار خون بالا یا کلسترول LDL دارند، وجود ندارد و همچنین از آن محافظت نمی‌کند.

از آسیب اکسیداتیو ناشی از تابش خورشیدی یا بهبود شناخت. با این حال، مطالعات بالینی بارها و بارها ثابت کرده اند که این فواید و مزایای دیگر در افرادی که به طور منظم چای سبز مصرف می کنند دیده می شود. چی شده؟

اکثر مطالعاتی که اثرات مثبت چای را بر سلامت تایید کرده اند، در شرایط آزمایشگاهی یا با موش های آزمایشگاهی انجام شده است. اینها نشانه‌های بسیار امیدوارکننده‌ای هستند و آنچه را که در جمعیت‌هایی که چای سبز می‌نوشند، تأیید می‌کنند، اما برای تأیید اینکه چای علت این نتایج سالم است کافی نیست. ممکن است بسیاری از عوامل دیگر دخیل باشند و بعید است که این بیماری ها با نوشیدن چای به تنهایی درمان شوند.

از سوی دیگر، دوزهای مورد استفاده در حیوانات آزمایشگاهی نسبتاً بیشتر از دوزهای موجود در یک فنجان چای است. به نظر نمی رسد که آنتی اکسیدان ها اثر آنتی اکسیدانی مستقیم داشته باشند و در دوزهای بالا می توانند اکسیداتیو باشند. برعکس، این ترکیبات چای و سایر گیاهان می توانند آنتی اکسیدان ها را در بدن ما تحریک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *